Sinds januari 2023 sta ik iedere donderdagavond met veel plezier voor het harmonieorkest van Prins Bernhard en heb in juni 2025 de dirigenten opleiding bij Tactura (voorheen BvOI) succesvol afgerond. Naast het dirigeren van Prins Bernhard sta ik ook voor een fanfare in het Twentse Saasveld.
Muziek maken doe ik van jongs af aan al op trompet en bugel bij Excelsior Twello. Hier maak ik zelf ook nog met veel plezier iedere week muziek, samen met mijn vrouw Ina. Zij speelt klarinet en alt saxofoon. Komt het een keertje voor dat ik niet op donderdag in Emst kan zijn tijdens de repetitie, dan neemt Ina het van mij over. Naast het dirigeren, vul ik mijn week met spelen in het Orkest Koninklijke Marechaussee in Apeldoorn en sta ik 2 dagen voor de klas op diverse basisscholen in de regio.
De deelname van het harmonieorkest aan het concertconcours op 8 november 2025 in Enschede was voor mij als dirigent een primeur. De 2 stukken die ten gehore werden gebracht, werden door de jury beoordeeld met 82,83 punten, wat een mooie eerste prijs opleverde!

'Muziek geeft energie en verbindt': Mijn naam is Arjan Eek (1961). Van origine ben ik Zwollenaar, sinds 1987 woon ik in Heino. Muziek is mijn leven. Ik speel klarinet én ik dirigeer. Ik soleer en speel ook in muziekensembles en orkesten. Verder geef ik met veel plezier muziekles want ik geef de liefde voor muziek graag door aan anderen. Van jong tot oud.
Studie: Ik kreeg mijn eerste muzieklessen toen ik negen jaar was. Na de HAVO ging ik in 1980 naar het Stedelijk Conservatorium in Zwolle. Hier kreeg ik les van de Hongaarse klarinetdocent Ferenc Szabó. In 1985 studeerde ik af. Sinds die tijd mag ik me docerend musicus noemen (bachelor). Aansluitend heb ik een opleiding uitvoerend musicus gevolgd (master). Om op niveau te blijven spelen, les te geven en te dirigeren doe ik vervolgstudies op het gebied van de klarinet, zowel nationaal alsook internationaal. Dit houdt mijn brein fit.
Lesgeven en dirigeren: Sinds jaar en dag geef ik klarinetles in Emst; in ieder geval al ver voor de eeuwwisseling. Daarnaast ben ik dirigent van het opleidingsorkest. Niet alleen in Emst vind je me als muziekdocent. Ook geef ik les bij diverse andere muziekverenigingen in Overijssel en Gelderland, zoals Raalte, Wijhe, Heino, Hellendoorn en Nijverdal . Op verzoek geef ik ook privéles. Verder dirigeer ik bij drie muziekverenigingen: in Lierderholthuis, Emst en Epe.
Maak hier alvast kennis met Arjan!
Bij de opmaat - het jongste leerlingenorkest - begint je muzikale avontuur en hier ontdek je hoe leuk het is om samen muziek te maken! Wij spelen van alles: vrolijke hits zoals ‘Sofia’ en ‘The Lion Sleeps Tonight’, maar ook mooie muziek van over de hele wereld, zoals het Japanse ‘Sakura’ en het oosterse ‘Üsküdar’. Alle instrumenten zijn welkom, ook blokfluit. Het gaat vooral om plezier hebben, samen spelen en ontdekken hoe een orkest klinkt. Na ongeveer een half jaar les kun je al meedoen! De naam opmaat zegt het al: in de muziek is een opmaat een stukje vooraf, zo is dit orkest ook een opstapje: hier zet je je eerste stappen en daarna kun je doorgroeien naar het opleidingsorkest.
Mijn naam is Dianca Stegeman en ik vind het superleuk om jullie hierbij te begeleiden. Dit doe ik al meer dan tien jaar met veel plezier bij muziekvereniging Prins Bernhard. De opmaat repeteert elke vrijdag van 17.15 tot 18.00 uur. Kom eens luisteren of speel gezellig mee, en ervaar hoe fijn het is om samen muziek te maken!
Daarnaast geef ik wekelijks blokfluitles. De blokfluit is een vrolijk en handig instrument om mee te beginnen: licht, makkelijk vast te houden en ideaal om muziekplezier te ontdekken. Dit kan al vanaf zes jaar! Je leert niet alleen leuke liedjes spelen, maar ook de basis van noten lezen, maat houden en samenspelen. Na één of twee jaar ben jij helemaal klaar voor een volgend instrument waarmee je kunt gaan meespelen in het harmonieorkest, zoals bijv. dwarsfluit, hobo, klarinet (dit speel ik zelf in het orkest), saxofoon, trompet, trombone, hoorn of slagwerk. Lijkt het je leuk? Kom dan een keer voor een proefles op vrijdagmiddag naar de Hezebrink in Emst en ontdek hoeveel plezier muziek maken geeft!
Maak hier alvast kennis met Dianca als dirigent van de opmaat en hier als docent blokfluit.

Guido Cornet is een gedreven en veelzijdige muziekdocent en trompettist, opgeleid aan het ArtEZ Conservatorium in Zwolle. Hij geeft les op alle koperen blaasinstrumenten, zoals trompet, bugel, hoorn, trombone, bariton en tuba. Guido werkt met zowel individuele leerlingen als groepen, en is actief als docent én dirigent bij meerdere muziekverenigingen in Overijssel en Gelderland. Daarnaast heeft hij ruime ervaring met het geven van muziekprojecten op basisscholen, waarbij hij kinderen op een laagdrempelige en inspirerende manier in aanraking brengt met muziek. Dankzij deze ervaringen in het muziekonderwijs en zijn enthousiaste aanpak weten leerlingen van alle leeftijden en niveaus snel hun weg te vinden binnen de muziekvereniging.
Maak hier alvast kennis met Guido op hoorn en hier op tuba. Meer informatie: www.guidocornet.com.
Hallo allemaal, ik ben Puck, de saxofoondocente van muziekvereniging Prins Bernhard. Ik geef met veel plezier saxofoonles aan zowel kinderen als volwassenen. Tijdens de lessen staat gezelligheid, creativiteit en natuurlijk het samen muziek maken centraal. Of je nu net begint of al wat langer speelt, samen zorgen we ervoor dat je met plezier steeds beter wordt op de saxofoon.
Naast muziek heb ik nog een andere passie: wijn! Ik werk als sommelier in een restaurant. Muziek en wijn lijken misschien twee verschillende werelden, maar voor mij draait het bij allebei om beleving, expressie en genieten.
Maak hier alvast kennis met Puck!

Mijn naam is Remy Holierhoek en ben de slagwerkdocent bij Prins Bernhard Emst. Ik ben in 1999 geboren in Biddinghuizen, waar ik op jonge leeftijd in aanraking gekomen met de veelzijdigheid van slagwerk. Tot mijn 18de jaar heb ik voornamelijk melodisch slagwerk gespeeld bij fanfareorkest Maris Sonores, waarna ik naar het ArtEZ conservatorium in Zwolle ben gegaan. Na twee jaar de uitvoerende opleiding klassieke muziek gestudeerd te hebben, kwam ik erachter dat mijn hart meer bij het doceren en het staan voor groepen ligt en niet gebonden wil blijven aan enkel klassieke muziek. Om deze reden ben ik overgestapt op de opleiding docent muziek, waar ik in 2024 ben afgestudeerd. Mijn muzikale motto luidt: “Het gaat mij niet alleen om de goede nootjes, maar juist om de beleving, de intentie én het plezier. Pas als dat er is, dan maak je écht muziek.”
Sinds 2024 geef ik met veel plezier slagwerklessen bij Prins Bernhard, maar daarnaast sta ik ook voor enkele slagwerkgroepen, koren en jeugdorkesten. Ook sta ik voor de klas op een basisschool en ben ik af en toe achterin te vinden bij verschillende orkesten om op slagwerk mee te spelen en het orkest te ondersteunen. Hierdoor is geen week hetzelfde, iets wat mij erg aanspreekt.
Benieuwd hoe Remy les geeft? Kijk dan hier voor een les ritmisch slagwerk en drums en hier voor een les melodisch slagwerk.